Powrót na górę
× Home O nas Serwis - ogród Biuro obsługi nieruchomości Kwiaty jadalne Edukacja Aktualności Kontakt

Serwis - ogród Ogród

Analiza gleby

Nasz zespół doświadczonych ekspertów przeprowadza badanie jakości gleby. Takie badanie może zapobiec chorobom roślin, rozwijaniu się bakterii i umieraniu roślin w ogrodzie. Dzięki urządzeniom do pomiaru aktywności AM, pomiaru konduktowności roztworów nawożących EC oraz oceny poziomu nawożenia upraw doniczkowych możemy ocenić stan gleby oraz wydać zalecenia, dzięki którym jakość gleby poprawi się znacząco a rośliny odżyją!

 

Co to jest pomiar aktywności AM?

Dzięki pomiarowi dowiemy się jak duża jest ilość składników nawozowych w danej chwili w glebie oraz ile może ich dana roślina pobrać. Rośliny nie przyswajają w całości składników nawozowych. Przyswajają tylko tą cześć, która jest w stanie dotrzeć do jej korzeni w postaci zdysocjowanych jonów. Znajomość współczynników AM niesie w sobie odpowiedź na następujące pytania: Czy roślina otrzymuje właściwą dla jej wzrostu i rozwoju ilość składników mineralnych? Czy zawarte w glebie składniki nawozowe zostały rozpuszczone i mogą być wykorzystywane przez rośliny? Odpowiedzi na te właśnie pytania pomagają nam we właściwej pielęgnacji naszego ogrodu.

 

Po co mierzyć PH gleby?

Każda roślina ma inne wymagania glebowe. Dzięki pomiarowi PH gleby możemy właściwie dobrać roślinność do naszego ogrodu, która będzie zdrowo i pięknie rosnąć.

Poznaj wszystkie działy naszej oferty:

Ogród

Ogród

Więcej
Biuro obsługi nieruchomości

Biuro obsługi nieruchomości

Więcej
Kwiaty jadalne

Kwiaty jadalne

Więcej
Edukacja

Edukacja

Więcej