Aktualności
Zapraszamy do lektury
Naszym klientom oferujemy nie tylko produkty i usługi, ale również fachową pomoc. Nieustannie szkolimy się, śledzimy trendy oraz techniki ogrodnicze stosowane w świecie, by móc zaproponować najnowocześniejsze rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami.

Listopad w ogrodzie, część 9
W listopadzie zbieramy ostatnie warzywa korzeniowe (skorzonerę, pietruszkę, marchew, seler), warzywa kapustne (kapustę, kalafior, brukselkę) i pory. Możemy jeszcze pozostawić na grządkach jarmuż i pasternak, salsefię - te warzywa są bardziej...
Listopad w ogrodzie, część 8
Pora też zabezpieczyć oczko wodne a grzybienie uprawiane w koszach wyjąć ze sadzawki i ustawić w wodzie w pomieszczeniu zabezpieczonym przed mrozem.


Listopad w ogrodzie, część 7
Zacznijmy ściółkować powierzchnię wokół pni 5-centymetrową warstwą torfu, suchych liści lub kory. Wykopujmy cebulki kwiatowe roślin nie zimujących w gruncie np. mieczyków, dalii, acidantery, pacioreczników, tygrysówki czy kroksomii.
Listopad w ogrodzie, część 6
Właśnie teraz warto przekopać ziemię. Dzięki temu w zimie wymarzną szkodniki wydobyte na powierzchnię a wiosną odpady lepiej wnikną w głąb gleby.


Listopad w ogrodzie, część 5
Teraz możemy wykonać ostatnie cięcia pielęgnacyjne. Pod koniec listopada przycinamy powojniki (za wyjątkiem tych, które kwitną na przełomie kwietnia i maja). Na ten miesiąc przypada też ostatni termin na przekopanie ogródka.
Listopad w ogrodzie, część 4
Zacznijmy zabezpieczać rośliny przed mrozem! Wokół pni drzew i krzewów tworzymy kopczyki z ziemi. Wyższe rośliny otulamy matami z tektury lub słomy (nigdy folią !) lub kołderkami z białej agrowłókniny.
