Powrót na górę
× Home O nas Serwis - ogród Biuro obsługi nieruchomości Kwiaty jadalne Edukacja Aktualności Kontakt

Aktualności

Zapraszamy do lektury

Naszym klientom oferujemy nie tylko produkty i usługi, ale również fachową pomoc. Nieustannie szkolimy się, śledzimy trendy oraz techniki ogrodnicze stosowane w świecie, by móc zaproponować najnowocześniejsze rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami.

Listopad w ogrodzie, część 9

Listopad w ogrodzie, część 9

W listopadzie zbieramy ostatnie warzywa korzeniowe (skorzonerę, pietruszkę, marchew, seler), warzywa kapustne (kapustę, kalafior, brukselkę) i pory. Możemy jeszcze pozostawić na grządkach jarmuż i pasternak, salsefię - te warzywa są bardziej...

Listopad w ogrodzie, część 8

Pora też zabezpieczyć oczko wodne a grzybienie uprawiane w koszach wyjąć ze sadzawki i ustawić w wodzie w pomieszczeniu zabezpieczonym przed mrozem.

Listopad w ogrodzie, część 8
Listopad w ogrodzie, część 7

Listopad w ogrodzie, część 7

Zacznijmy ściółkować powierzchnię wokół pni 5-centymetrową warstwą torfu, suchych liści lub kory. Wykopujmy cebulki kwiatowe roślin nie zimujących w gruncie np. mieczyków, dalii, acidantery, pacioreczników, tygrysówki czy kroksomii.

Listopad w ogrodzie, część 6

Właśnie teraz warto przekopać ziemię. Dzięki temu w zimie wymarzną szkodniki wydobyte na powierzchnię a wiosną odpady lepiej wnikną w głąb gleby.

Listopad w ogrodzie, część 6
Listopad w ogrodzie, część 5

Listopad w ogrodzie, część 5

Teraz możemy wykonać ostatnie cięcia pielęgnacyjne. Pod koniec listopada przycinamy powojniki (za wyjątkiem tych, które kwitną na przełomie kwietnia i maja). Na ten miesiąc przypada też ostatni termin na przekopanie ogródka.

Listopad w ogrodzie, część 4

Zacznijmy zabezpieczać rośliny przed mrozem! Wokół pni drzew i krzewów tworzymy kopczyki z ziemi. Wyższe rośliny otulamy matami z tektury lub słomy (nigdy folią !) lub kołderkami z białej agrowłókniny.

Listopad w ogrodzie, część 4

Poznaj wszystkie działy naszej oferty:

Ogród

Ogród

Więcej
<p>Sprzątanie Hal garażowych i produkcyjnych, zamiatanie ulic </p>

Sprzątanie Hal garażowych i produkcyjnych, zamiatanie ulic 

Więcej
Kwiaty jadalne

Kwiaty jadalne

Więcej
Edukacja

Edukacja

Więcej